O autorze
Zespół parlamentarny Platformy Obywatelskiej ds. badania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej dla osiągnięcia korzyści politycznej zajmuje się odkłamywaniem nieprawdziwych teorii dot. wypadku z 10 kwietnia 2010 r. rozpowszechnianych przez Antoniego Macierewicza i jego współpracowników oraz wskazuje na przypadki wykorzystywania tych teorii do celów politycznych. Dziś, prawie 7 lat od tej katastrofy, PiS nadal walczy z prawdą smoleńską. Dlaczego?
http://faktyosmolensku.pl/

https://www.facebook.com/faktyosmolensku/

Odszedł profesor Wolniewicz

4 sierpnia 2017 zmarł Bogusław Wolniewicz filozof, logik profesor nauk humanistycznych, publicysta związany głównie z Radio Maryja, znany również z często kontrowersyjnych wypowiedzi. Jego światopogląd nie przeszkadzał mu w ostrej krytyce rządów PiS i dobrej zmiany, smoleńskiej obsesji Jarosława Kaczyńskiego, a szczególnie teorii zamachów rozpowszechnianych przez Antoniego Macierewicza.

Profesor Wolniewicz uważał Ministra Obrony Narodowej za szkodliwego ekstremistę. Twierdził, że ponowne badanie zbadanej katastrofy jest działaniem antypolskim i niepotrzebnie drażni Rosję. Zdaniem profesora, Macierewicz nie potrafi udowodnić swoich hipotez, zaś powołaną przez niego podkomisję uznawał za niewiarygodną. Jego zdaniem, jedynym aspektem wartym dodatkowego wyjaśnienia był bałagan organizacyjny towarzyszący wyjazdowi polskich delegacji do Smoleńska. Uważał, że u podstaw tego bałaganu leżał spór miedzy Donaldem Tuskiem, a braćmi Kaczyńskimi. Był zdecydowanym przeciwnikiem upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego pomnikiem na Krakowskim Przedmieściu.
Warto też przypomnieć, jak podczas niedawnego wywiadu dla TV Republika prowadzonego przez Ewę Stankiewicz, zarzucił dziennikarce powtarzanie karygodnych bujd o zamachu na samolot prezydencki i po kilku minutach przerwał wywiad.

Odejście naukowca jest z pewnością ogromną stratą polskiej prawicy tym bardziej, że rzadko można tam spotkać osoby, które bezkompromisowo obnażają hipokryzję działań obecnie rządzących i prorządowych dziennikarzy.

Tekst zamieszczono również na stronie faktyosmolensku.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...