O autorze
Zespół parlamentarny Platformy Obywatelskiej ds. badania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej dla osiągnięcia korzyści politycznej zajmuje się odkłamywaniem nieprawdziwych teorii dot. wypadku z 10 kwietnia 2010 r. rozpowszechnianych przez Antoniego Macierewicza i jego współpracowników oraz wskazuje na przypadki wykorzystywania tych teorii do celów politycznych. Dziś, prawie 7 lat od tej katastrofy, PiS nadal walczy z prawdą smoleńską. Dlaczego?
http://faktyosmolensku.pl/

https://www.facebook.com/faktyosmolensku/

Powrót wraku. Kronika niepodjętych działań.

W wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA-Novosti Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski w zdecydowanym tonie obarczył stronę rosyjską odpowiedzialnością za pogorszenie obustronnych stosunków między Polską i Rosją. Stwierdził, że strona polska nie ma możliwości współpracy z organami sprawiedliwości w kwestii katastrofy samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010 roku. Wśród negatywnych działań Rosji wymienił brak możliwości odzyskania przez Polskę wraku Tu-154M, czy odmowy udostępnienia dokumentów pozostających w posiadaniu Rosjan.

Zarzuty braku współpracy w sprawie katastrofy smoleńskiej są zastanawiające w kontekście odpowiedzi MSZ na interpelacje posłów opozycji, w których MSZ przyznał, iż nie podejmował żadnych oficjalnych (formalnych) działań mających na celu umożliwienie zbadania wraku Tu-154M przez członków podkomisji ministra Macierewicza, gdyż nie występowali oni z takimi wnioskami.
Odpowiedź na interpelację w sprawie wyjazdu do Federacji Rosyjskiej członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego w ramach prac Podkomisji do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

Jest to kolejna już próba tłumaczenia porażki smoleńskiej polityki rządu PiS. Warto pamiętać, że biegli prokuratury wojskowej, specjaliści z Instytutu Sehna, pirotechnicy z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i polscy archeolodzy nie mieli takich problemów ze współpracą z Rosjanami.
Według oświadczenia rzeczniczki rosyjskiego MSZ z marca 2017 r. podkomisja może zbadać wrak na miejscu w Smoleńsku, a czarne skrzynki w Moskwie. Zapewniła też, że odpowiednie resorty i organy państwowe są gotowe udzielić Polakom wszelkiej pomocy.
Wypowiedź rzeczniczki rosyjskiego MSZ.

Czy brak takich działań, czy choćby prób negocjacji nie są formą usprawiedliwienia bezczynności nadal szczodrze opłacanych członków podkomisji?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...